© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Liz Moyer

Investing.com – Apple Inc’in (NASDAQ:) rekor seviyede kapanışı ile bir kez daha teknoloji sektörü sayesinde hisse senetleri kısa süreliğine yükseldi.

ABD’de koronavirüs enfeksiyonlarının rekor seviyeleri görmeye devam etmesi, belediye başkanı ve valilerin yeniden açılış planlarını durdurmasına yol açtı. ABD 3 milyondan fazla vaka ve 131.000’den fazla ölüm raporladı.

Perşembe günü Walgreens kazançlarını raporluyor. Ecza perakendecisi hem geleneksel hem de online satıştaki büyük rekabetle boğuşmak zorunda kaldı ve hisseleri düşük performans sergiledi. Bu hafta yeni hisse ihraçlarındaki kuyruklara bakılırsa yatırımcılar biyoteknolojiye ilgi duymuş gözüküyor. Ve daha çok işsizlik verisi yatırımcılara bir yön sunabilir.

Önümüzde büyük bir kurumsal kazanç dalgası var.

Bugün piyasaları hareketlendirebilecek üç gelişme:

1. Walgreens kazançları düşük performans hisseleri destekleyebilir

Temmuz’un sonraki iki haftası büyük şirket kazançlarının raporlarını görecek, pek çoğu ikinci çeyrek esnasında gerçekleşen kapanışların etkisi ile baskı gördü. Ancak tüketici odaklı bazı şirketler bunu diğerlerinden daha az hissetti.

Perşembe günü Walgreens Boots Alliance Inc (NASDAQ:) raporlama yapacak ve Investing.com tarafından izlenen analistler, 34,4 milyar dolar gelir üzerine 1,22 dolar kâr bekliyor.

Walgreens eczacılık sektöründe katı bir rekabetle karşı karşıya, e-ticaret devi Amazon.com Inc (NASDAQ:) dışında Target Corporation (NYSE:) ve Walmart Inc (NYSE:) ile de boğuşuyor. Yatırımcılar Walgreens’in rekabet yeteneğinden endişe duyarak bu yıl hisselerinin şimdiye kadar %28 düşmesine yol açtı.

2. Yatırımcıların ilgisi biyoteknolojide

Enzo Biochem Inc (NYSE:) hisseleri, FDA’nın Covid-19 test sisteminin acil durumda kullanılmasını onaylama sözünün ardından Çarşamba günü %25 yükseldi. Bu da üç biyoteknoloji şirketini de içeren bu haftanın IPO (ilk halka arz) takvimini sahneye çekiyor. 14 dolar aralığında 7,5 milyon hisse ile kote olan Inventiva, hepatit tedavisi yapıyor. Kanser ilacı üreticisi Nkarta her biri 16 dolara kadar 10 milyon ve gen tedavisi yapan Poseida da 16 dolara kadar 10 milyon hisse ile listeleniyor.

Piyasadaki zikzaklara rağmen bu yıl ilk halka arz için yoğun bir takvim oldu. Renaissance Capital ikinci çeyrekte 38 IPO ile toplamda 15 milyar dolar topladı. Uber Technologies Inc’in (NYSE:) geçen yılın ikinci çeyreğinde çıktığı 62 IPO’nun altında kaldı. Haziran ayına kadar olan üç aylık dönemde sağlık sektörü en aktif sektör oldu.

3. Yeni işsizlik verileri

Perşembe günü TSİ 15.30’da haftalık işsizlik okuması yayınlanacak. 1,4 milyon olması bekleniyor. ise bir öncekine göre 18,9 milyona düşmüş olduğu tahmin ediliyor.

Eyalet ve şehirler Covid karantinalarından çıktıkça iş eğilimi de olumlu oldu ancak bazı bölgeler yeniden açılış sürecini ya yavaşlatmak ya da tersine çevirmek zorunda kaldı ve işsizlik %11 üzerinde yüksek olmaya devam ediyor.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir