Volkswagen, Türkiye'de fabrika kurma planını erteledi

Automobilwoche’nin Volkswagen’den kaynaklara dayandırdığı haberine göre Volkswagen Türkiye’de farika kurmamaya karar verdi. Volkswagen, Automobilwoche’nin haberine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. İşte detaylar…

Automobilwoche’nin Volkswagen’den kaynaklara dayandırdığı haberine göre Volkswagen AG’nin Türkiye’de yeni bir fabrika kurmama yönünde karar aldı.

Volkswagen, Ekim 2019’da yaptığı açıklamada Türkiye’nin Suriye’deki askeri operasyonlarını eleştirmişti. 

Şirket, uluslararası eleştirilere işaret ederek Türkiye’de yeni bir fabrika kurup kurmama kararını askıya aldığını ifade etmişti. Öte yandan Dünya Gazetesi’nden Mehmet Kaya’nın haberine göre Volkswagen’in Türkiye yatırımını iptal ettiği yönünde uluslararası basında yer alan haberlerin doğru olmadığı, Volkswagen’in salgın nedeniyle uluslararası yatırımlarında ertelemeye gittiği öğrenildi. 

Volkswagen kurumsal iletişim yetkilileri ise “Salgın nedeniyle düşen talep sonrası Volkswagen bütün yatırımlarını durdurdu. Türkiye de buna dahil. Geleceğe yönelik olarak şu anda bir şey söylenemiyor. Türkiye’ye olan yatırım kararı durdurulmuştur.” bilgisini verdiler.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir