Ulusoy Un'un iştirakinden önemli satın alma

Ulusoy Un tarafından KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bağlı ortaklığımız olan Ulidaş Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş aynı sektörde faaliyet gösteren GK Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş’nin paylarının %100’ünü devralmak üzere söz konusu şirketin pay sahipleri ile anlaşmaya varmıştır.

GK Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş’nin hali hazırda 60.000 tonluk hububat baklagiller ve yağlı tohumlar depolama kapasitesi ve Lisanslı Depoculuk Faaliyet Belgesi vardır.

Söz konusu onay devirlerine ilişkin şirket değerleme raporu Finansal Eksen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş ( GGI Independent Member) tarafından yapılmış ve 10.999.058,00 TL değer tespit edilmiştir. Yapılan görüşmeler sonucunda 1.149.058,00 TL iskonto edilerek 9.850.000,00 TL bedel üzerinde anlaşmaya varılmıştır.

Lisanslı Depoculuk mevzuatı gereğince söz konusu pay devirlerine ilişkin izin alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapılmış ve onay alınmıştır. Söz konusu işlemler Ticaret Siciline tescil edilecek ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edilecektir.”

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir