A Grubu Hisse Nedir?

Vakıf Yatırım, hisse portföy raporunda Turkcell’i Şişe Cam’ı ve Tofaş’ı ‘Model Portföy’üne eklerken, Migros, TAV ve Soda Sanayii’yi çıkardı. Aracı kurum ayrıca hedef fiyatlarını da paylaştı.

Değerlendirmenin ayrıntıları şu şekilde: Vakıf Yatırım, Turkcell’i 25,30 TL, Şişe Cam’ı 6,45 TL ve Tofaş’ı 29,40 TL hedef fiyatla ‘Model Portföy’üne eklerken, Migros, TAV Havalimanları ve Soda Sanayii’yi ‘Model Portföy’ünden çıkardı.

“Şirketin yüksek iskonto ile işlem görmesine neden olan ortaklar arası ihtilafları sonlandırmasını ve büyüme hikayesini desteklemesini beklediğimiz yeni ortaklık yapısını ve yüksek prim potansiyelini göz önünde bulundurarak Turkcell’i, Şirket çatısı altında yaşanacak birleşme ile birlikte yakalanmasını beklediğimiz sinerjinin henüz fiyatlanmadığını düşündüğümüz ve kısa vadeli önerimizi “Endeksin Üzerinde Getiri”ye revize ettiğimiz Şişe Cam’ı, Yurt içinde düşük faiz ortamından olumlu etkilenmesini ve ertelenmiş iç talebin satış adetlerini artırmasını beklediğimiz, ihracat tarafında ise “al ya da öde” anlaşmasının desteğiyle Tofaş’ı, Model Portföyümüze ekliyoruz”

Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının tespitinin ardından, beklentimiz paralelinde hızlı bir yükseliş sergileyerek model portföyümüzde endeksin üzerinde %51 getiri elde eden Migros’u model portföyümüzden çıkarıyoruz. 

Havacılık sektöründeki ağırlığımızı azaltmak amacıyla TAV Havalimanları Holding’i, endeksin altında getiri performansı nedeniyle de Soda Sanayi’ni model portföyümüzden çıkarıyoruz. 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir