SPK'dan 2 hissede 5 kişiye ceza

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Anel Telekomünikasyon Elektronik  Sistemleri San. Ve Tic. A.Ş. (ANELT) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgili mevzuat çerçevesinde incelenmesi sonucunda, bir kişi hakkında 6362 sayılı SPKn’nun 106 ncı maddesi kapsamında işlem yapılmak üzere, 6362 sayılı SPKn’nun 115 inci maddesi uyarınca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Vehbi Hakan Oralkan hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

Yine aynı kşi hakkında Kurulun V-101.1 Bilgi Suistimali ve Piyasa  Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği’nin 5/2 ve 6/2 maddeleri uyarınca, 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirilmesine karar verildi.

RODRİGO HİSSESİNDE 4 KİŞİ

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Rodrigo Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (RODRG) pay piyasasında gerçekleştirilen 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107/1 maddesinde tanımlanan işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı fiilinde sorumluluğu bulunan 4 kişi hakkında 6362 sayılı SPKn’nun 107/1 maddesi kapsamında işlem yapılmak üzere, 6362 sayılı SPKn’nun 115 inci maddesi uyarınca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Ekrem Özcan, Sevgi Elif Okur, Güzin Işık ve Ali Arvas hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir