Türk Telekom TTKOM hisse yorumu ve teknik analizi

Ahlatcı Yatırım, Şişe Cam hedef fiyatını 5,77 TL’den 6,89 TL’ye yükseltti. Değerlendirmede, ‘Şişecam’ın yılsonunda 19.865 milyon TL net satış geliri ve 1.758 milyon TL net kar elde edeceğini tahmin ediyoruz’ denildi.

Değerlendirmenin ayrıntıları şu şekilde:

“Şişecam’ın net karı, 1Ç20’de geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %1 oranında azalarak 442 milyon TL olmuştu. (1Ç19 Net Kar: 448 Milyon TL) Şirketin satış gelirleri ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %18 oranında artışla 3.9 milyar TL’den 4.6 miyar TL’ye yükselse de yine %18 oranında artan satış maliyetleri nedeniyle net karda büyük bir değişim oluşmamıştı.  

Son haber akışlarına göre baktığımızda Şişecam, dünyada ilk kez cam ev eşyası alanında virüs ve bakterileri etkisiz hale getiren teknoloji geliştirdiğini duyurdu. Ön bulgulara göre korona virüs üzerinde de etkili olduğu belirlenen teknolojinin bu alandaki test ve geliştirme süreçleri ise devam ediyor. %100 yerli teknolojiyi öncelikle cam ev eşyası ürünlerine uygulayacak olan Şişecam Topluluğu, ürünlerini Türkiye’de satışa sunduktan sonra tüm dünya pazarlarına da açacak. 

Şişecam, bilindiği üzere 30 Ocak’ta halka açık 4 iştiraki ve Paşabahçe ile birleşerek hukuki ve ortaklık yapısını sadeleştirmeyi hedeflediğini duyurdu. Sadeleşmiş yapıyla Grup’un cam imalat sektöründeki küresel oyuncu konumunun güçleneceğine ve daha fazla büyümesine imkân sağlayacağına inanılması birleşme kararı alınmasındaki etken olmuştur.  

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir