Powell'ın İfadesi, ConAgra Kazanç Raporu ve Eyaletlerin Yeniden Kısıtlama Uygulaması Yazar Investing.comYazar: Liz Moyer

Investing.com –  bileşeni Boeing’in jetlerini yeniden hizmete sokmak için test uçuşlarına başlaması ile yaşadığı artış sayesinde Pazartesi günü endüstriyel hisse senetleri yıldız gibi parladı ve

Boeing Co (NYSE:) 737 MAX jetlerine ilişkin iyimserlik üzerine %12 yükseldi ve bu da genel olarak havayolu hisselerini destekledi. Ancak 3M Company (NYSE:), Caterpillar Inc (NYSE:) ve Walgreens Boots Alliance Inc (NASDAQ:) gibi diğer büyük şirketler de bundan faydalandı. Bu, bu ayın başındaki teknoloji ağırlıklı eğilimin tersine dönüşü.

Şirket kazanç raporu seli gelecek birkaç hafta içinde piyasaları basacak ve yatırımcılar, Covid-19 kısıtlamalarının ve akabinde kesintili olarak yeniden açılmasının verdiği zararın boyutunu ölçmek için bu raporları inceleyecek.

Pek çok Fed yetkilisi ifade sunacak ve diğerlerinin konuşması bu haftaya planlandı. Bu konuşmalar, merkez bankasının toparlanmayı idare etme konusunda ne düşündüğüne dair daha çok içgörü sunabilir.

Bugün takip edilmesi gereken üç gelişme:

1. Fed Başkanı Powell, Fed tutanaklarının yayınlanmasına bir gün kala ifade verecek

Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının faizleri sıfıra yakın tuttuğu son politika toplantısına ait yayınlanmadan bir gün önce Salı günü Kongre’de ifade sunacak.

Eyaletler ve ülke civarındaki şehirler, koronavirüs vakalarındaki artışlar nedeniyle yeni kısıtlamaları yürürlüğe sokmak zorunda kalırken yatırımcılar ve milletvekilleri, toparlanma konusunda görüşlerinde bir değişim olup olmadığını görmek için Powell’ın sözlerini değerlendirecek.

2. ConAgra kazançlarını raporlayacak

Duncan Hines hazır pasta karışımı, Reddi Wip sos ve Orville Redenbacher’ın patlamış mısırı gibi markaların yuvası olan ConAgra Foods Inc’in (NYSE:), hane halklarının stok yaptığı ve haftada birkaç kez dışarda yemeyi bırakmak zorunda kaldığı evde-kal emirlerinden epey faydalandığı düşünülüyor.

Şirket, kazancını Salı sabahı raporlayacak. Investing.com tarafından takip edilen analistler, 3 milyar dolardan fazla gelir üzerine hisse başına 0,67 dolar kâr öngörüyor.

ConAgra Constellation Brands Inc Class A (NYSE:), General Mills Inc (NYSE:) ve Macy’s Inc (NYSE:) gibi tüketici odaklı diğer şirketlerin kazançlarına zemin hazırlayabilir.

3. Yatırımcılar, daha çok eyaletin yeniden açılış faaliyetlerini durdurduğu haberlerini sindirmeye çalışıyor

Eğlence ve seyahat hisseleri Pazartesi günü toparlandı ancak yatırımcıların daha çok eyaletin yeniden açılış faaliyetlerini durdurduğu veya planlarını ertelediği haberlerini sindirmeye çalışması ile bu toparlanma tersine dönebilir. New Jersey kapalı mekan restoranlarda yemek yiyebilme planını erteleyerek Pazartesi günü kalabalığa katıldı. Pazartesi günü yaklaşık %6 yükselen sinema zincir işletmesi AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE:), sinema salonlarının yeniden açılış tarihini Temmuz sonuna ertelemişti zaten ve Hollwood stüdyoları büyük filmlerin vizyona girme tarihlerini ertelemeye devam ediyor.

Seyahat üzerinde tekrar kısıtlama olursa havayolu, otomobil kiralama şirketleri, oteller, tur operatörleri ve kumarhane hisse senetleri üzerinde de baskı görmeyi bekleyin.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir