© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Geoffrey Smith 

Investing.com – ABD hisse senedi piyasaları, Kongre tarafından hazırlanan son teşvik tasarısına dair devam eden belirsizlik ortamında, piyasa öncesindeki getirilerini kaybederek Pazartesi günü karışık açıldı.

Fed’in bu haftaki toplantısında daha genişlemeci bir para politikasına dönüşe işaret edeceği beklentileri, Covid-19’un en çok zarar verdiği eyaletlerdeki enfeksiyon oranlarında görülen düşüş ile Haziran ayında dayanıklı mal siparişlerinde devam eden toparlanmanın yaptığı gibi gibi bir miktar destek sundu.

Buna rağmen, çok azı risk pozisyonlarına katkıda bulunma havasında görünüyordu. Spekülatif akışların büyük kısmı, hisse senetlerinden ziyade altın ve gümüşe doğru oldu.

14 puan düşüşle 26.456 puana geriledi. S&P 500 %0,2 artarken genel olarak broker tavsiyeleri üzerine Amazon (NASDAQ:) ve Apple’ın (NASDAQ:) %2 üzerinde kazanması sayesinde Nasdaq Composite %1,1 artış gösterdi.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir