© Reuters.  ABD piyasaları kapanışta yükseldi; Dow Jones Industrial Average 0,25% değer kazandı


© Reuters.

Yazar: Geoffrey Smith 

Investing.com – ABD hisse senetleri Çarşamba günü düşük açıldı. Ülkenin en büyük bankaları, koronavirüsten dolayı ikinci çeyrek kazançlarına büyük darbe aldı.

JPMorgan (NYSE:), Citigroup ve Wells Fargo (NYSE:) bankaları, ikinci çeyrekte mevcut ve olası kredi kayıpları için ayrılan karşılığın 28 milyar dolara yakın olduğunu raporladı. Bu durum, karantinaların ardından kurumların ve kişilerin ödeme aczini yansıtıyor.

JPMorgan ve Citigroup hisseleri %0,5 ve %2,2 kayıp yaşasa da piyasa bölümlerinin Nisan ve Mayıs ayında müşterilerin güvenli varlıklara yönelmesinden fayda sağladığı gerçeği ile kayıplar sınırlı kaldı. Wells Fargo ise aksine dengeleyecek bir durum olmamasından dolayı %7,5 kaybetti.

50 puan düşüşle 26.035 oldu. S&P 500 %0,3 ve Nasdaq %0,1’in altında değer kaybetti.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir