© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Peter Nurse 

Investing.com – Avrupa hisse senedi piyasaları Perşembe günü yükselecek. Yatırımcılar yeni kazanç dönemi öncesi artan koronavirüs vakalarıyla diken üstünde olurken hükümetlerin ekonomik toparlanmayı sürdürmeye yardımcı olacağından umutlu.

%0,2 yükseldi. %0,8 ve %0,6 kazandı.

17-18 Temmuz liderler zirvesi öncesinde Euro bölgesi maliye bakanları Perşembe günü sanal olarak toplanacak ve Covid-19’un en çok zarar verdiği ekonomiler için 750 milyar Euro (851 milyar dolar) değerindeki toparlanma fonu kadar blokun çok yıllı bütçesi de tartışılacak.

Piyasada fonların öncelikle kredi olarak, yani geri ödenebilir olarak verilmesini isteyen kuzey Avrupa uluslar arasında anlaşma olacağına dair iyimserlik var.

Çarşamba günü İngiltere hükümeti son pandemi ekonomik kurtarma planını anlattı. Üç aylık karantinanın ardından yeniden açılan işyerlerini desteklemek için 30 milyar sterlinlik (38 milyar dolar) bir etiket fiyatı ile tüketicileri kazanmayı amaçlıyor.

Yeni teşvik enjeksiyonu ihtiyacı daha da görünür hale geliyor. Avrupa Covid-19 virüsünü kontrol altına alma konusunda bütün olarak iyi bir iş çıkarmış olsa da Avrupa Komisyonu bu yıl için ekonomik tahminlerini blok için %8,7’lik daralma yönünde düşürdü. Şimdi Johns Hopkins verilerine göre dünya genelinde 12 milyon üzerinde vaka var.

ABD salgın başladığından bu yana en büyük günlük enfeksiyon sayısını paylaştı ve yatırımcılar, gelecek hafta yoğunlaşmaya başlayacak yeni kazanç döneminin getirecekleri konusunda temkinli olacak.

ABD hükümetinin Çarşamba günkü raporunda, Mart ayından beri talebin en yüksek seviyeyi görmesiyle birlikte beklenenden daha büyük bir düşüş yaşadığı görülse de petrol Perşembe günü durağanlaştı.

Küresel koronavirüs vakalarındaki artışın, yakıt talebindeki toparlanmaya dair iyimserliği zayıflatma endişeleri ile geçtiğimiz iki hafta boyunca fiyatlar dar bir aralıkta işlem gördü.

%0,3 düşüşle 40,77 ve %0,2 düşüşle 43,20 dolara geriledi.

Öte yandan %0,1 artışla 1.822,65 dolara yükselirken %0,3 artışla 1,1364 seviyesinde seyretti.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir