© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Peter Nurse   

Investing.com – ABD hisse senedi piyasaları Wall Street’in 20 yıl içindeki en iyi çeyreğini bitirdiği Salı günkü güçlü artışların ardından sakinledi ve bugün düşük açılacak. Ekonomi verisine ve Covid-19 vakalarındaki artışa dair temkinliliğe bakılırsa ticaret hacmi zayıf olabilir.

22 puan düşerken 57 ve 266 puan geriledi.

Mart ayındaki büyük kayıpların ardından toparlanan üç nakit endeksi, Haziran ayında art arda üçüncü pozitif ayını yaşadı. 1987’den beri en iyi çeyreğini kaydederken 1998’in dördüncü çeyreğinden ve 1999’un dördüncü çeyreğinden beri en iyi çeyrek dönemini yaşadı.

Hisse senedi piyasalarının yükselmesine yardım eden şey, Fed ve Trump yönetiminin olağanüstü parasal ve mali teşvik enjeksiyonu oldu.

Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde Salı günü ifade sunan Fed başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin, gerektiği sürece destek sağlama niyetlerini ifade etti.

Hatta Salı günü Senato, işletmeler için Maaş Koruma Programı altında koronavirüs desteğine başvuru süresini Ağustos ayına kadar uzatmayı oyladı.

Bununla birlikte Powell, ikinci dalga koronavirüs salgınının “hükümeti ve insanları ekonomik faaliyetten tekrar çekilmeye zorlayabileceğini” ve “pek çok ekonomik aktivite konusunda kaybettiğimiz ve geri almamız gereken kamusal güvenin altını oyabileceğini” söyledi.

Bu özellikle ABD’nin Salı günü raporladığı 47.000 yeni vaka ile ilgili. Pandeminin başından beri en büyük tek günlük artış oldu ve California, Texas ve Florida gibi yoğun nüfuslu eyaletlerin ekonomik aktiviteyi bir kez daha kısıtlamasına yol açtı.

İstihdam işlemcisi , ABD ekonomisindeki işe alımlara dair paylaşacak. Analistler, ekonominin 3 milyon iş imkânı yaratmış olduğunu bekliyor. TSİ 17.00’da paylaşılacak olan de keskin bir toparlanma yaşamış olması tahmin ediliyor. Son olarak da bugün 21.00’da paylaşılacak.

Kurumsal gelişmelerde; FedEx (NYSE:) ilgiyi toplayacak. Teslimat ve lojistik şirketi, pandemi esnasında online alışverişteki artışın desteğiyle güçlü bir dördüncü çeyrek raporu paylaştıktan sonra hisselerinde önemli artışlar yaşandı.

Ayrıca Constellation Brands (NYSE:) ve General Mills (NYSE:) kazançlarını raporlayacak.

(API) geçen hafta ABD ham petrol stoklarında beklenenden daha büyük bir düşüş olduğunu gösteren raporunun desteğiyle Çarşamba günü petrol fiyatları yükseldi.

ABD hükümetinin Enerji Bilgilendirme Dairesi (EIA), Çarşamba günü resmî paylaşacak.

%1,6 artışla 39,91, %1,4 yükselerek 41,86 dolara ulaştı.

Öte yandan %0,3 düşüşle 1.795,45 dolara yükselirken %0,3 düşüşle 1,1196 seviyesinde seyretti.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir