© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Peter Nurse   

Investing.com – Ekonomik toparlanmaya olan güvenin devam etmesiyle ABD borsaları Çarşamba günü yüksek açılacak ancak koronavirüsün yeniden canlanması ile getiriler sınırlı olacak gibi görünüyor.

18, 56 ve 174 puan yükseldi.

Salı günü 2 yüksek kapatırken %1,9 ve %1,8 kazanç elde etti. Bu endeksler üç günlük kazanç zincirinde olurken Nasdaq, son sekiz oturumun yedincisinde de artış yaşadı.

Mayıs ayı Nisan ayındaki rekor düşüşten toparlanarak %17,7 yükseldi ve tüketici harcamasının iyileşmekte olduğunu ortaya koydu.

Fed Başkanı Jerome Powell da Senato karşısında Çarşamba günü devam ettiği toparlanma sinyallerini kabul etti ancak Covid-19 virüsünün gidişatına ilişkin bir netlik yokken görünümün belirsizliğini koruduğunu vurguladı.

Pekin’de yeni bir enfeksiyon dalgası görüldü ve Çin hükümeti, başkente gelen uçuşların yaklaşık yarısını iptal etmek de dahil olmak üzere daha katı tedbirler uyguladı. Ayrıca en yoğun nüfuslu ABD eyaletlerinde de günlük enfeksiyon sayılarında artış raporlandı.

İngiltere’deki araştırmacılar, steroid Dexamethasone’un en kötü Covid-19 hastaları arasında ölümü azalttığını gösteren klinik bulguları yayınladı.

Çarşamba günü yayınlanacak olan ekonomi verilerinde ilginin merkezinde olacak. Analistler, Nisan ayındaki 890.000’den 1,095 milyona toparlanma bekliyor.

Kurumsal gelişmelerde; Tesla (NASDAQ:) da ilgi odağında olacak. California’daki satışlarının Nisan ve Mayıs ayında %37 düştüğü raporlandı.

 Ayrıca Norwegian Cruise Line (NYSE:), en büyük markalarından bir kısmının yolculuklarını askıya aldığı süreyi Eylül’e kadar uzattığını duyurdu.

Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) 12 Haziran ile biten haftada 3,9 milyon varillik bir artış daha öngördüğünü söylediği Salı gününün ardından petrol fiyatları, Çarşamba günü düşüş yaşadı.

Enerji Bilgilendirme Dairesi’nin (EIA) haftalık ham petrol verileri TSİ 17.30’da yayınlanacak. Önceki hafta 5,7 milyon artış olan ham petrol stoklarında 152.000 düşüş bekleniyor. Ayrıca OPEC aylık raporunu yayınlayacak.

%1,4 düşüşle 37,86, %0,9 kayıpla 40,61 dolara düştü.

Öte yandan %0,7 düşüşle 1.724,60 dolara gerilerken %0,1 azalarak 1,1251 seviyesinde işlem gördü.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir