© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Liz Moyer

investing.com – Perşembe günü hisse senetleri karışık seyretti. Yatırımcılar cansız iş verilerini ve yeni karantinalara zorlayabilecek ikinci dalga koronavirüsün olası ekonomik etkilerini irdelerken Dow ikinci günde de düşüş yaşadı.

belli belirsiz hareketlenirken artış yaşadı. Araba kiralama devi Hertz Global Holdings Inc (NYSE:) piyasa saatlerinde %10 düşüş yaşadı ve sonrasında da düşüşünü sürdürdü. İflas sürecinde olan şirket, halka yeni hisse arz etme planlarını iptal etti.

Cuma günü Fed’in üst düzey yetkililerinden konuşma bekleniyor ve yatırımcılar, petrol talebi, ithalat ve ihracat üzerine kavrayış sağlayabilecek verileri bekliyor.

Bugün piyasaları hareketlendirebilecek üç gelişme:

1. Kaç petrol kulesi üretim halinde?

Petrol sondaj sanayisi için iktisadi barometre olarak hareket eden , TSİ 19.00’da yayınlanacak. Geçen hafta 199’du ve 279 oldu.

Hükümet ve sanayi verilerinin ham petrol stoklarında düşüş yerine artış yaşandığını göstermesinden dolayı petrol fiyatları bocaladı. Depoda petrol arttığında bu, işletmelerin yatırımcıların isteyeceği kadar hızlı bir şekilde çevrimiçi olmayabileceği anlamına geliyor.

2. Ticaret açığı rakamlarında bir miktar iyileşme bekleniyor

İthal ve ihraç edilmiş mal, hizmet ve faiz ödemeleri arasındaki değer farkını ölçen cari hesap verilerinin TSİ 15.30’da yayınlanması bekleniyor. Investing.com tarafından izlenen analistler, önceki çeyrekte 109 olan açığın 103’e düşmüş olmasını bekliyor.

3. Fed yetkililerinin halka açık konuşmaları

Üst düzey Fed yetkilileri bugün halk önünde konuşma yapacak. Öğlen Başkan Yardımcısı Randal Quarles, online olarak Konut ve Finans Alanında Kadın etkinliğinde stres testi konusunda konuşacak. Konuşmasının ardından soru cevap bölümü olacak. Bir saat sonra ise Fed Başkanı Jerome Powell’ın Covid-19 sırasında dirençli bir işgücü yaratma konusunda bir tartışmaya uzaktan katılacak. Bu etkinliğin sponsoru Cleveland Fed ve soru cevap oturumu olmayacak.

Powell bu hafta Kongre’de, Covid ile ilişkili kapatılmalardan iyileşme sürecinin yavaşlığı hakkında ifade verdi.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir