© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Teknoloji hisselerinin düşük performansı ve özellikle Netflix (NASDAQ:) yatırımcıları tamamen hayal kırıklığına uğratması ile piyasalar düşüş yaşadı.

Perşembe günü altın fiyatları yaklaşık %1 kayıp yaşadı ve ABD-Çin ilişkilerinin kötüleşmesine rağmen 1.800 doların altına düştü.

Morgan Stanley (NYSE:) ve Bank of America (NYSE:), beklenenden daha iyi kazançlar paylaştı ve sırasıyla hisseleri %2,5 yükseldi ve %2,7 azaldı. Her iki banka da olası bir müşteri aczi dalgasına karşı kayıp kredi karşılığında artış bildirdi. Johnson & Johnson (NYSE:) da tahminleri aştı. İlaç işindeki büyüme, koronavirüsten kaynaklı bozulmalarını darbesini yumuşattı.

Cuma günü kazanç raporlayacaklar arasında BlackRock (NYSE:) ve State Street var.

Bugün piyasaları hareketlendirebilecek üç gelişme:

1. İzleyecek bir şeyler açıp yayılma zamanı… belki Netflix dışında bir platformda

Netflix, kimseyi memnun etmeyen sonuçlarını raporladıktan sonra alt üst oldu. Investing.com tarafından derlenen verilere göre hisse başına 1,82 dolar kazanç beklentisini ıskalayarak 1,59 dolar kazanç raporladı. Geliri 6,09 milyar dolar tahminine kıyasla 6,15 milyar dolar geldi ancak yayın devi, yılın ilk yarısında büyük artışlar gördükten sonra 2020’nin ikinci yarısı için daha az büyüme öngörüyor. Üçüncü çeyrek için net artış tahmini ise ikinci çeyrekteki 10 milyona kıyasla 2,5 milyon artış yönünde.

Netflix ayrıca CCO Ted Sarandos’un eş-CEO olarak Reed Hastings’e katılacağını söyledi.

2. Evde tıkılıp kaldınız mı? O zaman yenisini alın

Mayıs ayında bir önceki aya göre 974.000’e hafif artışın ardından muhtemelen 1,1 milyona yükseldi. de 1,216 milyondan 1,29 milyona yükselmiş olması bekleniyor. Konut yapımcısı Taylor Morrison (NYSE:) , Haziran ayının şirket tarihinde en iyi satış ayı olduğunu bildirdi.

Michigan Üniversitesi Tüketici Hissiyat Endeksi, iki hafta öncesinin 78,1 ve bir ay öncesinin 72 puanına göre 79’a yükselmiş olabilir.

3. Yeni finans raporları ufukta gözüktü

BlackRock kazancını raporlayacak ve analistlerin tahmini, hisse başına 6,41 dolar olan bir yıl öncesine kıyasla 6,89 dolar yönünde. 2019’un aynı dönemi için 3,52 milyar dolar olan geliri ise 3,55 milyar dolar öngörülüyor.

State Street Corp (NYSE:) da bugün rapor sunacak, hisse başına kazancı geçen yılın 1,45 dolarına göre 1,59 dolar olarak bekleniyor. Gelir için ise 2019’da elde edilen 2,87 milyar dolara kıyasla 2,86 milyar dolar bekleniyor.

Son olarak Citizens Financial (NYSE:) kazanç tahmini, geçen yılın aynı döneminde hisse başına 95 sent kazanç iken bu yıl 9 sent kazanç yönünde ve satışların 1,63 milyar dolardan 1,67 milyar dolara yükselmiş olması bekleniyor.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir