Migros MGROS hisse senedi yorumu grafik ve teknik analizi

Halk Yatırım, Migros hedef fiyatını 35,50 TL’den 52,16 TL’ye yükseltti, tavsiye ‘AL’ olarak korudu. Analizde, salgın sonrası değişen tüketici alışkanlıklarının şirket hissesine ‘olumlu’ katkı sağlayacağı varsayımında bulunuldu.

Halk Yatırım’ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

Değişen tüketici davranışları güçlü performansı destekleyici’

Covid-19 etkisiyle özellikle Mart ayının ikinci yarısından itibaren tüketicilerin değişen alışveriş tercihleri, ev içi tüketim ve sepet hacminde normalden daha yüksek artışları beraberinde getirirken mağaza ziyaretlerinde ise düşüşe neden oldu. Dolayısıyla, tüketicilerin sepet büyüklüklerinde ve alışveriş kanalı tercihlerinde farklılıklar oluştu.

İlk çeyrek finansal sonuçlarında ortaya çıkan durum, artan gıda talebi ve ev içi tüketimindeki artış sayesinde oldukça güçlü gerçekleşti. İkinci çeyrek finansal sonuçlarında olumlu performansın devamını görmeyi beklemekle birlikte, yılın kalanında normalleşmenin beraberinde aynı hızda talep artışının gerçekleşmesini beklemiyoruz. 

Diğer taraftan, virüs sonrası yeni normal ile birlikte artan ev içi tüketimin de eski seviyelerine dönemeyeceği görüşündeyiz. 

Değişen tüketici davranışları nedeniyle yeni normalin bireyleri temkinli tutmaya devam edeceğini öngörüyoruz. Artan e-ticaret talebi ve yükselen hijyen giderlerinin kalıcılığının da söz konusu olabileceğini hesaba katmaktayız. 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir