Borsa İşlem Hacmi Nedir?

Gedik Yatırım, Logo Yazılım’ı 110,21 TL hedef fiyat ve ‘AL’ tavsiyesi ile araştırma kapsamına aldı. Raporda, ‘Hisse senedi beklenen güçlü FAVÖK büyümesi göz önüne alındığında, yurtdışı benzer yazılım şirketlerine göre iskontolu işlem görmektedir’ tespitinde bulunuldu.

“Sürdürülebilir ve güçlü büyüme devam ediyor    

Türkiye’nin en hızlı büyüyen yazılım şirketlerinden Logo Yazılım, uygulama yazılımı çözümlerini 800’den fazla iş ortağı ve distribütörü aracılığıyla sunmaktadır. Logo ürünleri 90.000’in üzerinde aktif müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Logo, KOBİ’ler için Kurumsal Uygulama Yazılımı (EAS) sağlayıcısı olarak Türkiye’de en fazla müşteriye sahip olmakla birlikte pazar liderliğine sahiptir. Şirket hizmet verdiği ülkelerdeki mevzuata ve iş modellerine uygun müşteriye özel ürünler sunmaktadır. Coğrafi olarak yatırımlarını çeşitlendiren bir oyuncu olma hedefiyle Logo, 2016 yılı sonunda Romanya ve Hindistan’da şirket alımı ve iş ortaklığı gerçekleştirmiştir. 

2015-2019 dönemindeki FAVÖK ve satış gelirlerinin bileşik yıllık büyüme oranları sırasıyla %28 ve %35 olup, her iki büyüme oranının da 2025 yılına kadar %34 seviyesinde kalmasını bekliyoruz. Ekonomik faaliyetlerdeki yavaşlamaya rağmen, 1Ç20’de Logo yeni müşteri kazanımları, e-devlet işindeki sağlam büyüme ve kontör satışları sayesinde operasyonel ve finansal faaliyetlerinde güçlü bir performans göstermiştir. 

Bilişim teknolojileri ve yazılım sektörünün gelişmeye devam ettiğini göz önünde bulundurduğumuzda şirketin 2020 yılı için konsolide gelirlerinde %20, FAVÖK’ünde ise %10 artış görülmesini, FAVÖK marjının ise %30,7 seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz. Buna göre, 2020 yılı için konsolide satış gelirleri beklentimiz 508 milyon TL, konsolide FAVÖK beklentimiz ise 156 milyon TL’dir. Şirketlerin artan dijital dönüşüm için ihtiyacı, Logo’nun çeşitlendirilmiş müşteri portföyü ve güçlü nakit üretimi doğrultusunda şirketin FAVÖK büyümesinin uzun vadede sürdürülebilir olduğunu düşünmekteyiz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir