© Reuters.


© Reuters.

Lindsay Dunsmuir / Howard Schneider

WASHINGTON, 1 Temmuz (Reuters) – ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, küçük işletmelere yönelik 140 milyar dolara kadar kredinin koronavirüs salgınından en çok etkilenen restoranları, otelleri ve benzer sektörleri desteklemek için yeniden düzenlenebileceğini açıkladı.

660 milyar dolarlık Maaş Koruma Programı kapsamında yetkilendirilen bu fonların, Salı günü sona ermesi bekleniyor. Küçük İşletmeler İdaresi Salı günü itibariyle, geri ödenmesi kreditörlerce talep edilmeyecek krediler için başvuru almayı bırakacak.

Ancak Mnuchin, Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin fonları koronavirüsün yayılmasıyla mücadele etmek için alınan sosyal mesafe önlemlerinden en çok etkilenen oteller, restoranlar ve diğer işletmeler için yeniden düzenlenmesini desteklerini söyledi.

Mnuchin Kongre tarafından işletmelere ve bireylere yardımcı olmak için ayrılan yaklaşık 3 trilyon dolar da dahil olmak üzere ABD’nin koronavirüs krizinde aldığı mali ve finansal önlemler hakkında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ile birlikte ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde konuşma yaptı.

Powell Pazartesi günü yayınlanan konuşma metninde, ekonomik toparlanmanın beklenenden daha erken başladığını, ancak üretim ve istihdamın kriz öncesi seviyelerin çok altında olduğunu kaydetmişti.

Powell, insanlar dışarı çıkıp kendilerini güvende hissedene kadar tam bir toparlanmanın mümkün olmadığını tekrarladı.

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Ece Toksabay)

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir