Türk Telekom TTKOM hisse yorumu ve teknik analizi

Ziraat Yatırım, Koza Altın hedef fiyatını 110,00 TL olarak belirlerken ‘AL’ tavsiyesinde bulundu. Analizde, ‘hedef hisse fiyatımıza göre %20,8 iskontolu işlem görmesine bağlı olarak hisse için “AL” önerisinde bulunuyoruz.’ denildi.

Değerlendirmenin ayrıntıları şu şekilde:

“Altın madenciliği alanında faaliyet gösteren Koza Altın, Türkiye genelinde Ege, Marmara, Karadeniz, Orta ve Doğu Anadolu Bölgelerinde 31.03.2020 itibarıyla toplam 104 işletme ve 105 arama ruhsatına sahiptir.

Şirket, son 10 yılda yıllık ortalama 292.300 ons altın üretmiştir. 2019 yılsonu faaliyet raporuna göre şirketin kalan rezervi (görünür+muhtemel) toplam 2,1mn ons’tur. Şirket’in ölçülmüş ve belirlenmiş kaynak (rezerv dahil) miktarı 3,1mn ons, potansiyel kaynak miktarı da 5,5mn ons olarak hesaplanmıştır.

Gübretaş’ın 2007 yılında rödavans sözleşmesiyle işletme hakkı devrettiği Bilecik’te bulunan yüksek tenörlü Söğüt Madenine ilişkin 2015 yılında başlayan geri almaya yönelik anlaşmazlık, 2019 sonunda Gübretaş lehine sonuçlanmıştır. 

Böylece Gübretaş Maden sahasını işletme hakkı lisansını Koza Altın’dan geri alınmıştır. Şirket de buna istinaden Söğüt Madenini portföyünden çıkarmıştır. Böylece Söğüt Madeniyle ilgili belirsizlik ortadan kalkmıştır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir