© Reuters.


© Reuters.

Takashi Umekawa

TOKYO, 29 Temmuz (Reuters) – Japonya’nın en büyük aracılık şirketi ve yatırım bankası Nomura Holdings Inc , yaklaşık yirmi yılın çeyreklik bazdaki en iyi ikinci kârını açıkladı.

Şirketin Nisan ve Haziran ayları arasındaki kârının 142,5 milyar yene (1,36 milyar dolar) çıkmasıyla 2002 yılından beri olan en iyi ikinci kâr elde edilmiş oldu. Geçen yılın aynı dönemindeki kâr ise 55,8 milyar yen olmuştu.

Bankanın Mali İşler Müdürü Takumi Kitamura, “İyi bir çeyreklik bilançoydu. Maliyet azaltıcı tedbirleri uygulamaya ve ticari portföyümüzü gözden geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Nomura, geçen yıldan beri ciddi bir maliyet azaltma politikasını uyguluyor ve 2022 Mart’ına kadar 140 milyar yenlik maliyet kısmayı planlıyordu. Haziran sonunda bu maliyet kısma hedefinin %70’ten fazlası gerçekleşmiş oldu.

(Haberi çeviren Oben Mumcuoglu; Redaksiyon Birsen Altaylı)

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir