TEB Yatırım, GARAN ve KOZAL'ı tavsiye listesine ekledi, TTKOM ve YKBNK'yi çıkardı

İş GYO (ISGYO, Nötr): İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Ömerli Mahallesi, 115 ada, 5 no.lu parsel üzerinde kayıtlı 15.313,76 m2 alana sahip arsadaki yaklaşık %67,2 oranındaki mülkiyet payının satın alınmasına ilişkin tapu işlemleri tamamlanmış ve taşınmazın mülkiyeti Şirkete geçmiştir.

Türk Telekomünikasyon (TTKOM, Sınırlı Pozitif): Şirket brüt 0,1719000 TL (Net 0,1461150 TL) kar payı ödemesi teklifini Şirket 2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda onaya sunulmasına karar vermiştir. Teklif edilen nakit kar payı hak kullanım tarihi 28.07.2020’dir. Dünkü kapanışa göre temettü verimliliği %2,1’dir. Ayrıca, şirketin 25 Temmuz’da gerçekleştirilecek Genel Kurul’unda şirket tarafından gerçekleştirilebilecek pay geri alım işlemleri için Yönetim Kurulu’nun yetkilendirilmesi de Kurul onayına sunulacak.

Türk Hava Yolları (THYAO, Sınırlı Negatif): ABD’de son günlerde vaka artışının yükselme trendini devamlı şekilde devam ettirmesi sonucunda Türk Hava Yolları’nın Miami ve Los Angeles uçuşlarını 8 Temmuz’a kadar iptal ettiğini belirtti. (Kaynak: NTV)

TSKB (TSKB, Nötr): Bankanın Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan (AAYB) T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın geri ödeme garantisi altında temin etmeyi planladığı 200mn USD tutarındaki “Covid-19’un Ekonomiye Olumsuz Etkilerini Azaltmaya Yönelik AAYB Kredisi”  Asya Altyapı Yatırım Bankası Yönetim Kurulunca onaylanmıştır.

A.V.O.D. Kurutulmuş Gıda (AVOD): Şirket bağlı ortaklığı bünyesinde bulunan maden ruhsatları ile ilgili açıklama yapmıştır. Buna göre Çorum ili Boğazkale ilçesinde bulunan maden ruhsatı ile alakalı çalışmalar devam etmektedir. Gerek izin işlemleri gerek raporlama işlemleri ile ilgili gelişmeler yatırımcıların bilgisine sunulacaktır. Muğla ili Köyceğiz ilçesindeki maden ruhsatında stokta bulunan Krom cevherinden satış başlamıştır.

Safkar Ege Soğutmacılık (SAFKR): Şirket yurt dışına ihraç edilecek Midibüslerin iklimlendirilmesi ile ilgili 2mn TL tutarında yeni sipariş bağlantısı yapmıştır. Teslimatlar 2020 yılında tamamlanacaktır.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir