O hissede hedef fiyatını yükseltti

Aksa Akrilik (AKSA, Sınırlı Negatif): Şirket, geri alınmış olan paylardan 774.833 adet pay satışının 8,00 – 8,18 TL fiyat aralığından gerçekleştirildiğini duyurmuştur.

Anadolu ISUZU (ASUZU, Nötr): Şirketin 16.04.2018 tarihinde “8×8,10×10,12×12 Tekerlekli Tank Taşıyıcı, Konteyner Taşıyıcı ve Kurtarıcı Araç Projesi” ile ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’na sunduğu teklife ilişkin değerlendirme çalışmaları devam etmektedir. Teklifin geçerlilik tarihinin 31.12.2020 tarihine uzatılmasına ilişkin T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı yazısı şirkete ulaşmış olup, şirket ilgili yazı kapsamında teklifini uzatmıştır.

Kafein Yazılım (KFEIN): 08.07.2020 tarihinde Smartiks Yazılım (SMART) payları ile ilgili olarak beher pay başına 17,74 TL fiyatla toplam 982.500 TL nominal değerli 982.500 adet A Grubu halka kapalı statüde imtiyazlı pay alış işlemi (Alper Utkan Şanda 354.166 adet, Nurettin Şendoğan 354.167 adet; Serkan Karahanoğlu 274.167 adet) Borsa dışında gerçekleştirilmiştir. Bu işlem ile birlikte Şirket sermayesindeki payları 08.07.2020 tarihi itibariyle %6,43’e; oy oranı ise %49,80’e yükselmiştir.

Reysaş GYO (RYGYO): Şirket’in Düzce ili Merkez İlçesi portföyündeki 15,3bin m2’lik arsa üzerinde 3,8bin m2’lik üç bloktan oluşacak yeni depo yapımı için İnşaat Yapı Ruhsatı alınmıştır.

RTA Laboratuvarları (RTALB): Covid-19 pandemisinin tanısı ve bağışıklığın tespiti amacıyla kullanılmak üzere bir LFT (Lateral Flow Test) hızlı tanı testi (Rapid Test) olan Cirrus markalı ürünün çalışmaları tamamlanmıştır. Ayrıca, Ürün gamını genişletmek amacıyla bağlı ortaklığı A1 Yaşam Bilimlerinin portföyüne çeşitli üreticilerin Covid-19 Multiplex Real Time PCR kitleri eklenmektedir. Bu konuda RTA Laboratuvarları olarak ta üretilen testlerin geliştirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Listesine (EUL) başvuru yapılmış olan Diagnovital Sars-CoV-2 Real Time PCR kitinin evrak değerlendirme süreci devam etmektedir. Bu listeye giriş detaylı incelemeler içeren oldukça kapsamlı bir süreçtir. Süreç tamamlandığında sonuç paydaşlarımızın bilgilerine sunulacaktır.

TSKB GYO (TSGYO): Şirket portföyünde yer alan Pendorya Alışveriş Merkezi’nde, Şirket Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek koşullar çerçevesinde kiracıların normalleşme sürecindeki faaliyetlerine destek olunmasını teminen Temmuz 2020 dönemine ilişkin sabit kira bedellerine %40 oranında indirim uygulanmasına karar verilmiştir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir