Garanti GARAN hisse yorumu ve teknik analizi

Ahlatcı Yatırım tarafından hazırlanan Garanti Bankası Teknik Analiz raporunda hisse performansı masaya yatırıldı. Analizde ‘Satış baskısının artması ve geri çekilmenin sürmesi halinde ise 8,10 ve 7,85 TL destek seviyelerini takip edeceğiz’ denildi. İşte GARAN hisse senedine dair detaylar…

“Garanti Bankası 1Ç20’de piyasa beklentisinin altında kalarak 1.6 milyar TL net kar açıkladı. Net karın beklentilerin altında kalmasında yüksek gelen karşılık giderlerinin etkili olduğunu görüyoruz. 

Bankanın Kovid-19 nedeniyle ekonomideki ani duruşa bağlı olarak tüm kredi sınıfları için karşılıklarını agresif bir biçimde arttırdığı görülüyor. 

Bankanın öz kaynak karlılığı son çeyreğe göre 270 baz puan artarak %12 olarak gerçekleşirken bu rakam yıllık bazda ise 250 baz puan azaldı. 

TL krediler çeyreksel bazda %4.5 artış gösterirken, YP krediler dolar bazında %1 artış gösterdi. TL kredi mevduat rasyosu %137 seviyesinde yatay kalırken toplam kredi mevduat rasyosu çeyreksel bazda 1 puan artış göstererek %95 oldu.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir