Türkiye piyasaları kapanışta yükseldi; BİST 100 0,17% değer kazandıInvesting.com – Merkez bankaları ve mali teşviklerin desteklediği piyasalardaki risk iştahı bugün ikinci dalga endişesi ile azaldı. ABD’nin bazı büyük eyaletlerinde görülen vaka sayısındaki artış, bu bölgelerdeki ekonomilerin yeniden kapatılma riskini yükseltti. Bu olumsuz olasılık da piyasaların bugün hafta içindeki kazançlarını silmesine neden oldu.

Haziran ayını yükselişle geçiren , Temmuz ayına geriden başladı ve dün en çok düşüş yaşayan endeks oldu. dün 116 bin puan altına gerilemesinin ardından bugün %2,5 kayıpla 112 bin 830 puana geriledi. 120 bin direnci üzerinde ivme kaybeden endeks, gelen kar satışları ile ilk önemli destek olan 112 bine doğru gevşeme yaşıyor. 108 bin seviyesinin korunması durumunda yeniden 118 bine doğru toparlanma olasılığı yüksek görülürken, 2. önemli destek olan 108 bin puan altında satışlar hızlanabilir.

Küresel gelişmelere bağlı fiyatlanan endeks, Haziran ayında en çok kazandıran yatırım aracı olmuştu ve negatif faiz getirisi nedeniyle yerli yatırımcının yüksek talebi ile ağırlık da yerli yatırımcı tarafına geçmiş oldu.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir