Türkiye piyasaları kapanışta yükseldi; BİST 100 0,55% değer kazandıInvesting.com – Mart ayında 82 bin puana gerileyerek yıl içi en düşük seviyeyi gören , merkez bankalarının rekor varlık alımları, faiz indirimleri ve genişlemeci politikaların piyasaları desteklemesi ile dip seviyeden yükselişe geçti. Parasal desteğin gelişen ülke piyasalarını güçlendirdiği bu süreçte borsa kademeli olarak 102 bin puana kadar çıktı. Kısa süreli geri çekilmede 97 bin desteğinin korunması ile hızlanan yükseliş bu hafta 116 bine çıktı. Yıla 114 bin puandan başlayan endeks bu seviyeyi aşarak kayıplarını da silmiş oldu, ayrıca yerel para cinsinden de artıya geçen nadir endeksler arasına girdi.

Koronavirüs salgınında vaka sayısının ABD’de rekor kırması ve diğer ülkelerde de artması piyasalarda olası 2.dalga endişesi yaratsa da ABD Başkanı Trump ve diğer yetkililerin ekonomiyi durdurmayacaklarını açıklaması ile düşüşler sınırlı kaldı. de 103 bin tabanını korudu ve haftanın son işlem gününde de yükselişini koruyor.

Bugün en düşük 114 bin 795 en yüksek 115 bin 355 puanı gören endeks, haftayı 114 bin üzerinde tamamlamaya hazırlanıyor.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir