Kardemir D, Çelebi Hava hisse değerlendirmesi

Arçelik, 2020 yılının 2’nci çeyreğinde piyasa ortalama beklentisinin üzerinde 407 milyon TL net kar açıkladı. Vakıf Yatırım, İş Yatırım ve AK Yatırım, Arçelik hissesiyle ilgili analiz ve hedef fiyatlarını paylaştı. İşte detaylar…

Vakıf Yatırım, Arçelik hedef fiyatını 22,81 TL’den 25,35 TL’ye yükseltti

Değerlendirmenin ayrıntıları şu şekilde:

“Arçelik, 2Ç20’de yıllık %86 artışla 407 mn TL net kar açıkladı. Şirketin 2Ç20 finansalları, özellikle normalleşme sürecine geçilen haziran ayı satış performansının etkisiyle operasyonel tarafta beklentimize paralel, net karlılık tarafında beklentimizin üzerinde gerçekleşti. Şirket hisseleri yılbaşından bu yana endekse paralel bir performans sergilerken, son 1 ayda ise endeksten %18 pozitif ayrıştı.

Hem iç hem de dış pazarlardaki toparlanma ile yılın ikinci yarısına ilişkin olumlu beklentiler ve azalan borçlulukla birlikte Arçelik için 22,81 TL seviyesindeki hedef fiyatımızı 25,35 TL seviyesine revize ediyor, kısa vadeli Endekse Paralel Getiri tavsiyemizi “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli TUT tavsiyemizi “AL” olarak güncelliyoruz. “

İş Yatırım, Arçelik için hedef fiyatını 23,20 TL’den 27,20 TL’ye yükseltti, tavsiyesini ‘Al’ olarak korudu

Değerlendirmenin ayrıntıları şu şekilde:

“Piyasa beklentisinin üzerinde güçlü 2Ç sonuçları Arçelik 2Ç20’de bizim 400 milyon TL net kar tahminimizle uyumlu ancak piyasanın 358 milyon TL net kar beklentisinin üzerinde yıllık bazda %86 artışla 407 milyon TL net kar rakamı açıkladı. Toplamda 320 milyon TL’yi bulan bir defaya mahsus kaydedilen gelirler (Token satış karı ve tedarikçi telafi ödemesi) net kardaki artışın ana nedenini oluşturmaktadır. 

Arçelik’in 2Ç20 konsolide satış gelirleri beklentilerle uyumlu yıllık bazda %7 düşüşle 7.83 milyar TL olarak gerçekleşti. 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir