Kanal Finans

AvivaSA, Fon Büyüklüğünde Bir Rekor Daha Kırdı

AvivaSA, fon büyüklüğünde bir rekor daha kırdı.

AvivaSA, toplam BES fon büyüklüğünde 25 milyar TL’yi aşan ilk şirket oldu. AvivaSA geçen sene de, 20 milyar TL’yi aşan ilk şirket olmuştu.

Sabancı Holding ve 300 yıllık dünya sigorta devi Aviva iştiraki olan AvivaSA, fark yaratan ürün ve hizmetleri ile Otomatik Katılım ve devlet katkısı dahil toplam BES fon büyüklüğünde, 24 Nisan 2020 tarihli Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerine göre, 25 milyar TL’yi aşan ilk şirket oldu.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

Yılın yarısı gelmeden yeni bir rekor geldi

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, geçen sene de 20 milyar TL’yi aşan ilk firma olduklarını anımsatarak; “Ayrıca, 2015 yılından bu yana, fon büyüklüğü sektör liderliğimizi aralıksız devam ettiriyoruz. Bu başarılarımızın altında, öncelikle fon büyüklüğünü en önemli başarı kriteri olarak görmemiz yatıyor, çünkü hem müşterilerimiz hem de sektör için fon büyüklüğü ve fonların etkin yönetiminin asıl değer yaratan faktörler olduğunu biliyoruz. Ayrıca 2017 yılını, ‘Kültüre ve İnsana Yatırım Yılı’ ilan etmemiz, 2019 başında uygulamaya koyduğumuz ‘Müşteri Odaklılık’ programımız ve geçen sene sektörümüzün en gelişmiş mobil uygulaması olan AvivaSA Mobil’i hizmete sunmamız, sürdürülebilir başarımızı destekleyen önemli hamlelerdir. Bu başarının, tüm dünyanın içinden geçmekte olduğu böyle zorlu bir dönemde elde edilmesi, bizi sektörümüzün geleceğine dair umutlandırdı.” dedi.

Fırat Kuruca: “BES, yatırımların finansmanına, sermaye piyasalarının derinleşmesine ve büyümesine destek olması açısından da son derece önemlidir”

Bireysel emeklilik sektöründe toplam fon büyüklüğünün 140 milyar TL’ye ulaşmış olduğunun altını çizen Kuruca sözlerine şöyle devam etti: Hem bireysel emeklilik sistemi hem de otomatik katılım; ülkemiz gibi, hem sigorta penetrasyon oranı hem de bireysel tasarruf oranları görece düşük ülkeler için çok önemli fırsatlardır. Ayrıca, bireysel ve ülke tasarruf açığının azaltılmasına, sürdürülebilir büyümenin finansmanı için yerli kaynak yaratılmasına katkı sağlayacak sistemlerdir. Tüm dünyada bireysel emeklilik sistemi, bireylerin emeklilik dönemlerinde daha iyi bir yaşam standardına sahip olabilmelerine önemli bir katkı sağlıyor.” dedi.

Değişen ekonomik konjonktür doğrultusunda yeni fonlar

AvivaSA, 2019 yılından itibaren, müşterilerinin BES sisteminde değerlendirdikleri yatırımların pozitif yönde gelişimi için, tüm kanallardaki BES planlarına değişen ekonomik konjonktür doğrultusunda yeni fonlar ekledi.

Firma, Fon Bilgi Hattı ve AvivaSA Mobil’de yer alan dijital fon danışmanı FonPro gibi hizmetlerle müşterilerine fon yönetimi konusunda destek vererek, birikimlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerini sağladı. Öte yandan, dijital alanda yatırımlarına devam ederek, analitik yetkinliklerini geliştirdi ve böylelikle müşteri tutundurma ve segmentasyon çalışmalarında müşterilerini daha iyi tanımaya ve analiz etmeye başladı.

 

AvivaSA liderliği bırakmıyor

06.08.2019 – AvivaSA, 2019 yarıyıl sonuçlarına göre, 2015 yılında ulaştığı mevcut BES fon büyüklüğü liderliğini sürdürdü. Otomatik Katılımda ise, kamu hariç özel sektör kapsamında geçen sene ortasında elde ettiği katılımcı sayısı sektör liderliğini devam ettirdi.

AvivaSA, mevcut BES’te, 19 milyar TL’lik fon büyüklüğü, 793.800 katılımcı sayısı ve yüzde 19 pazar payına ulaştı ve geçen yılın aynı dönemine göre fon büyüklüğünü yüzde 20,1 artırma başarısı gösterdi. Bu yılın ilk çeyreğine göre ise, fon büyüklüğünü yüzde 9,3 artırdı.

Otomatik Katılımda, 585,9 milyon TL fon büyüklüğü ve 656 bin katılımcı sayısıyla, 2018 yılı ortasında yakaladığı kamu hariç özel sektör kapsamında sektör liderliğini devam ettirdi. AvivaSA, geçen yılın aynı dönemine göre fon büyüklüğünü yüzde 105, katılımcı sayısını ise yüzde 52,4 artırmayı başardı.

Hayat branşında ise, sektörün geleceği kabul edilen “serbest hayat” alanında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,8’lik bir büyümeyle, sektörünün çok üzerinde bir başarı kaydetti.

Sabancı Holding ve 300 yıllık dünya sigorta devi Aviva iştiraki olan AvivaSA, 2015 yılında yakaladığı mevcut BES ve geçen sene ulaştığı Otomatik Katılım sektör liderliklerini, bu yılın ilk yarısında da sürdürdü. Hayat sigortaları branşında ise, sektörün geleceği kabul edilen Serbest Hayat branşının en hızlı büyüyen firması olma özelliğini korudu.

4 senedir kesintisiz süren liderlik

2019 ilk yarıyıl sonuçlarını değerlendiren AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, konuyla ilgili şunları söyledi: “AvivaSA olarak, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) 30 Haziran 2019 tarihli verilerine göre, mevcut BES’te 19 milyar TL’lik fon büyüklüğü, 793.800 katılımcı sayısı ve yüzde 19 pazar payıyla; fon büyüklüğü sektör liderliğimizi sürdürüyoruz. Fon büyüklüğümüzü, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,1; bu yılın ilk çeyreğine göre yüzde 9,3 artırma başarısı gösterdik. Sektörümüz ise, yine aynı tarihli verilere göre, fon büyüklüğünde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,4’lük bir artışla 100,1 milyar TL’ye ve katılımcı sayısında ise 6,8 milyon kişiye ulaştı.”

Otomatik Katılımda da zirvede

Otomatik Katılım verilerini de değerlendiren Kuruca, 2018 yılı ortasında yakaladıkları, kamu hariç özel sektör kapsamında liderliğini devam ettirdiklerini vurgulayarak; “EGM’nin yine aynı tarihli verilerine göre geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 104,8 artışla, 585,9 milyon TL fon büyüklüğü ve yüzde 52,4 artışla, 656 bin çalışan sayısına ulaştık. Sektörümüz ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 106,7 artışla, 6,4 milyar TL fon büyüklüğüne ve yüzde 32,6 artışla, 5,5 milyon kişiye ulaştı.” dedi.

Sektörün geleceği “Serbest Hayat”ta

Hayat branşında ise, özellikle hayat sigortalarının geleceği kabul edilen “serbest hayat” branşında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,8’lik, bu yılın ilk çeyreğine göre ise yüzde 103,4’lük bir büyüme yakaladıklarını ifade eden Fırat Kuruca; “Tüm hayat ve ferdi kaza sigortası prim üretimlerimizin üçte ikisini, kredi bağlantısız hayat sigortaları oluşturdu ve bu oran sektör ortalamasının çok üzerindedir. Ayrıca, bu yılın ilkyarısında hayat ve ferdi kaza pirim üretimlerimiz 368,7 milyon TL olarak gerçekleşti.” dedi.

“Dijitalleşme” ve “Yeni Neslin Sabancı”sı

AvivaSA’nın, “Dijitalleşme ve müşteri odaklılık” stratejisi çerçevesinde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek şekilde tasarladığı mobil uygulaması AvivaSA Mobil “cepten dijital fon danışmanlığı hizmeti sunan “FonPro” özelliğiyle dikkat çekti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, hissedarları olan 300 yıllık sigorta devi Aviva’nın ve Sabancı Holding’in vizyonu doğrultusunda Dijitalleşme ve Müşteri Odaklılık stratejilerine odaklandıklarını vurgulayarak; “Müşterilerimizi en iyi şekilde tanıyarak, onların tercih ettiği kanallardan, en hızlı ve kaliteli hizmeti sunmak temel hedefimiz. Dijital çözümlerimizle destekli ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin hayatları boyunca yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve müşteri odaklı değer yaratan, lider dijital sigorta şirketi olmak istiyoruz.” dedi. AvivaSA’nın dünyadaki yenilikçi teknoloji ve tasarım trendlerine uygun olarak 250’den fazla müşterisiyle birlikte tasarladığı AvivaSA Mobil, özellikle onu benzersiz kılan “FonPro” fonksiyonu sayesinde, sektörünün en gelişmiş mobil uygulaması olma özelliğine sahip. Birçok fonksiyon ve yeniliğe sahip FonPro ile BES için finansal analizler, risk analizleri ve en uygun fon dağılımı önerileri cepten kolayca takip edilebiliyor. FonPro fonksiyonunu yaklaşık 17 bin kullanıcının deneyimlediği bilgisi verildi.

Liderliğe 2019’da devam

Kuruca, 2019 hedeflerinin, mevcut BES’de 2015 yılında yakaladıkları fon büyüklüğü ve Otomatik Katılımda ise, 2018 yılı ortasında yakaladıkları, kamu hariç özel sektör kapsamındaki sektör liderliklerini güçlendirerek devam ettirmek olduğunu, hayat pazarında ise pazar payını büyütmeyi hedeflediklerini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

 

AvivaSA BES’te liderliğini sürdürüyor

AvivaSA, 2019 ilk çeyrek sonuçlarına göre, mevcut BES ve Otomatik Katılımdaki sektör liderliğini sürdürdü.

30.04.2019 – Firma mevcut BES’te, 17,4 milyar TL’lik fon büyüklüğü, 810 bin katılımcı sayısı ve yüzde 19 pazar payına ulaştı. Sabancı Holding ve Aviva iştiraki olan AvivaSA ayrıca, geçen yılın aynı dönemine göre, fon büyüklüğünü yüzde 11 artırma başarısı gösterdi. Otomatik Katılımda ise,504 milyon TL fon büyüklüğü ve 622 bin çalışan sayısıyla, 2018 yılı ortasında yakaladığı, kamu hariç özel sektör kapsamında sektör liderliğini devam ettirdi. Firma geçen yılın aynı dönemine göre, fon büyüklüğünü yüzde 121, katılımcı sayısını ise yüzde 53 artırma başarısı gösterdi.

Hayat branşında ise, sektörün geleceği kabul edilen “serbest hayat” branşında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46’lık bir büyüme yakaladı. Bu oranın sektörün çok üzerinde bir rakam olduğu ifade edildi.

Mevcut BES fon büyüklüğü ve Otomatik Katılım katılımcı sayısı sektör lideri ve serbest hayat branşının en hızlı büyüyen firması AvivaSA, liderlik ve sürdürülebilir büyüme yolculuğuna devam ediyor.

Firma ilk çeyrekte ayrıca, “müşteri odaklı dijitalleşme” stratejisi çerçevesinde, sektörünün en gelişmiş mobil uygulaması AvivaSA Mobil ve uygulamanın FonPro fonksiyonuyla dikkat çekti.

Mevcut BES’de devam eden liderlik

Mevcut BES fon büyüklüğünde liderliklerini sürdürdüklerini belirten AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, konuyla ilgili şunları söyledi: “AvivaSA olarak, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) 31 Mart 2019 tarihli verilerine verilere göre, mevcut BES’te 17,4 milyar TL’lik fon büyüklüğü, 810 bin katılımcı sayısı ve yüzde 19 pazar payıyla; fon büyüklüğü sektör liderliğimizi, kesintisiz bir şekilde 4 yıl boyunca sürdürdük. Ayrıca geçen yılın aynı dönemine göre, fon büyüklüğümüzü yüzde 11 artırma başarısı gösterdik. Sektörümüz ise, yine aynı verilere göre, fon büyüklüğünde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13’lük bir artışla 91,3 milyar TL’ye ve katılımcı sayısında ise 6,8 milyon kişiye ulaştı.”

Otomatik Katılımda da liderlik devam ediyor

Otomatik Katılım verilerini de değerlendiren Kuruca, 2018 yılı ortasında yakaladıkları, kamu hariç özel sektör kapsamında liderliğini de devam ettirdiklerini vurgulayarak; “EGM’nin yine aynı tarihli verilerine göre, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 121 artışla, 504 milyon TL fon büyüklüğü ve yüzde 53 artışla, 622 bin çalışan sayısına ulaştık. Sektörümüz ise, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 124 artışla, 5,4 milyar TL fon büyüklüğüne ve yüzde 37 artışla, 5,2 milyon kişiye ulaştı.”

Serbest hayatta sektörün üstünde başarı

Hayat branşında ise, özellikle hayat sigortalarının geleceği kabul edilen “serbest hayat” branşında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46’lık bir büyüme yakaladıklarını ifade eden Fırat Kuruca, firma olarak tüm hayat ve ferdi kaza sigortası prim üretimlerinin üçte ikisini, kredi bağlantısız hayat sigortalarının oluşturduğunun ve bu oranın sektör ortalamasının çok üzerinde olduğunun altını çizdi. Kuruca ayrıca, bu yılın ilk çeyreğinde, hayat ve ferdi kaza pirim üretimlerinin, 71,5 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirtti.

Sektörün en gelişmiş mobil uygulaması: AvivaSA Mobil

Müşteri ihtiyaç ve beklentileri gözetilerek tasarlanan kullanıcı odaklı deneyimiyle, dünyadaki yenilikçi teknoloji ve tasarım trendlerinin uygulandığı, ilk çeyreğin en önemli gelişmelerinden AvivaSA Mobil’in sektörde fark yaratan birçok fonksiyon ve yeniliği bir arada barındırdığını da vurgulayan Kuruca: “Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak, sektörümüzün en gelişmiş mobil uygulaması AvivaSA Mobil’i geçen senenin sonunda hayata geçirdik. Müşterilerimiz AvivaSA Mobil ile Birikim, Poliçe ve Teminat detaylarını hızlı ve kolayca yönetebiliyor. Bireysel emeklilik müşterileri, yatırımlarını yönetmek, birikimlerinin getirisini artırmak veya hangi fonu alıp satacaklarına karar vermek gibi konularda genelde zorlanır. Müşterilerimizin bu ihtiyacından yola çıkarak FonPro’yu, başka bir ifadeyle Otomatik Fon Danışmanlığı fonksiyonunu geliştirdik. Müşterilerimiz, FonPro ile fon dağılımlarını görüntüleyebiliyor ve istedikleri şekilde fon değişikliği yaparak BES birikimlerine kolayca yön verebiliyor. AvivaSA Mobil’in yeni versiyonunun çalışmalarını da bitirmek üzereyiz. Bugüne kadar 94 bin aktif kullanıcı ve 190 bin indirme sayısına ulaştık. ” dedi.

Liderliğe 2019’da devam

Kuruca, 2019 hedeflerinin, mevcut BES’de 2015 yılında yakaladıkları fon büyüklüğü ve Otomatik Katılımda ise, 2018 yılı ortasında yakaladıkları, kamu hariç özel sektör kapsamındaki sektör liderliklerini güçlendirerek devam ettirmek olduğunu, hayat pazarında ise pazar payını büyütmeyi hedeflediklerini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

 

AvivaSA, BES’teki liderliğini sürdürüyor

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün lider şirketi AvivaSA, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) 30 Eylül 2018 tarihli verilerine göre, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünde 17 milyar TL’ye, katılımcı sayısında ise 858 bin kişiye ulaştı. Firma, yüzde 19,5 pazar payıyla, 2015 yılında ulaştığı BES fon büyüklüğündeki sektör liderliğini sürdürüyor.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektör lideri AvivaSA Emeklilik ve Hayat,2018 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın dokuz ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre fon büyüklüğünde yüzde 20 büyüme gösteren firma; EGM’nin 30 Eylül 2018 tarihli verilerine göre, 17 milyar TL fon büyüklüğü ve yüzde 19,5 pazar payıyla, 2015’te ulaştığı liderliğini sürdürüyor. AvivaSA’nın katılımcı sayısı ise, 858 bin kişiye ulaştı. Firmanın, dokuz aylık bireysel emeklilik net katkı payı 934 milyon TL olarak gerçekleşti.

Otomatik Katılım liderliği de devam ediyor

Otomatik Katılım uygulamasında ise, EGM’nin aynı tarihli verilerine göre oldukça iyi bir dokuz ay geçiren AvivaSA, 366 milyon TL fon büyüklüğü ve 586 bin katılımcı sayısına ulaştı. Firma bu alanda, 2018 yarıyılı sonu itibarıyla yakaladığı, kamu hariç özel sektör kapsamında, katılımcı sayısındaki sektör liderliğini devam ettirdi.

Serbest hayat branşında dikkat çekici büyüme

Sabancı Holding ve Aviva iştiraki olan firmanın, Eylül 2018 sonu itibarıyla, hayat ve ferdi kaza prim üretimi ise; geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 büyüme ile 415 milyon TL’ye ulaştı. AvivaSA, özellikle hayat sigortalarının geleceği kabul edilen “serbest hayat” branşındaki yüzde 53’lük büyüme başarısıyla dikkat çekiyor.

Sektörün geleceğini, “müşteri odaklılık” ve “dijitalleşme” şekillendirecek

BES ve hayat sigortası sektörünün, uzun yıllara dayalı müşteri bağlılığına özellikle dikkat çeken AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca: “Bilim ve teknolojide yaşanan gelişmelerle, insanoğlunun yaşam süresi, yaşam kalitesi, beklentileri artıyor ve değiştiriyor. Ve bu gerçek, sigorta ve emeklilik ürünlerine olan ihtiyacı çok daha hayati kılıyor. 18 yaş ile 90 yaş aralığında her insana dokunabileceğimiz ürünlerimiz var. Başka hiç bir sektör, ürün ya da hizmet bu kadar uzun soluklu değil. Tam bu noktada, “müşteri odaklılık” kavramı çok daha fazla önem kazanıyor. Sektörümüzün geleceğini, müşteri odaklı bakış açısı ve dijitalleşme belirleyecek. Bu öngörüyle, geçen seneyi insana ve kültüre yatırım yılı ilan etmiştik ve iş yapış şeklimizden, fiziki ofis ortamlarımıza kadar, insan merkezli bir dönüşüm geçirdik.” şeklinde konuştu.”

Anne babaların, çocuklarının eğitimi için birikim yapma eğilimlerini araştırdık

Müşteri odaklı yaklaşımlarına ilişkin güncel ve sosyal fayda içeren bir örnek de paylaşan Kuruca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Müşteri odaklı stratejimizin en somut ve güncel örneklerinden birisini, yakın bir zaman önce gerçekleştirdiğimiz, ‘Anne Babaların Eğitim Gündemi’ araştırmamızla verdik. Araştırmamızda, 15 yaşın altında çocuğu olan anne babaların, eğitim konusunda ihtiyaçlarını, eğilimlerini ve düşüncelerini anlama, çocuklarının eğitim ihtiyaçları için tasarruf ve/veya birikim yapma eğilimlerini ve eğitim-hayat sigortası ürünleri farkındalık düzeylerini gözlemleme fırsatı bulduk. Anne-babaların yüzde 44’ünün, «çocuklarının eğitimi için birikim yapması» ve bu birikim araçlarında BES’in de olması sonucu bizi sevindirdi. 1-5 yaş arası çocuğu olan anne-babaların birikim yapma düzeyi %64’e kadar yükselirken, 10-15 yaş arası çocuğu olan anne-babalarda %36’ya kadar düşüyor. Bu oranı hızla yukarı çıkarmamız gerekiyor, çünkü çocuklarımızın geleceği için eğitimin önemi yadsınamaz.”

Kuruca, AvivaSA olarak, müştreri odaklı yaklaşımları, dijital yatırımları ve serbest hayat ürünlerine verdikleri önem sonucu; sektör liderliklerini 2019’a da taşıyacaklarına emin olduklarını vurgulayarak sözlerini tamamladı.

AvivaSA, BES’teki liderliğini Otomatik Katılıma da taşıdı…

AvivaSA liderliği bırakmıyor

05.08.2018 – Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektörünün lider şirketi AvivaSA, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin (EGM) 30 Haziran 2018 tarihli verilerine göre, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünde 15,8 milyar TL’ye, katılımcı sayısında ise 870 bin kişiye ulaştı. Firma, BES fon büyüklüğündeki sektör liderliğini, yüzde 19,5 pazar payıyla, 2015 yılından beri aralıksız sürdürüyor. Otomatik Katılımda ise, 2018 ilk yarıyılı sonu itibariyle, kamu hariç özel sektör kapsamında, katılımcı sayısında sektör liderliğine ulaştı.

Bireysel emeklilik fon büyüklüğünde sektör lideri AvivaSA Emeklilik ve Hayat,2018 yılı ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk yarısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre fon büyüklüğünde yüzde 17,2 büyüme gösteren firma; EGM’nin 30 Haziran 2018 tarihli verilerine göre 15,8 milyar TL fon büyüklüğü ve yüzde 19,5 pazar payı ile liderliğini sürdürüyor.

AvivaSA’nın katılımcı sayısı ise, 870 bin kişiye ulaştı. Firmanın, ilk yarıyıl bireysel emeklilik net katkı payı 727 milyon TL olarak gerçekleşti.

Otomatik Katılım uygulamasında ise, EGM’nin 30 Haziran 2018 tarihli verilerine göre oldukça iyi bir yarıyıl geçiren AvivaSA, 286 milyon TL fon büyüklüğü ve 469 bin katılımcı sayısına ulaştı.

Sabancı Holding ve Aviva iştiraki olan firmanın, Haziran 2018 sonu itibarıyla; hayat ve ferdi kaza prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 büyüme ile 238 milyon TL’ye ulaştı.

BES’teki başarı, Otomatik Katılımda da Sürüyor

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, böylesine zorlu bir sektörde 2015 yılından bu yana sektör lideri olmanın, sürdürülebilir büyüme yolculuğunda emin adımlarla ilerlemelerinin en önemli göstergesi olduğunu belirterek; “Otomatik Katılımda ise, 2018 ilk yarıyılı sonu itibarıyla, kamu hariç özel sektör kapsamında, katılımcı sayısında sektör liderliğine ulaştık. Temmuz başında, on binlerce sayıda, 10-49 arası çalışanı olan şirketin dahil olacağı 5. faz başladı ve 2019 yılında ise, son fazda, 5-9 çalışanı olan, çok daha fazla sayıda işletme sisteme dahil olacak. Kısacası buradaki işletme sayısı büyüklükleri, bu işletmelere fiziki olarak ulaşmayı pek mümkün kılmıyor ve tam bu noktada dijitalleşmenin önemi devreye giriyor. AvivaSA olarak biz bu alandaki rekabete hazırız. ” dedi.

Sektörün geleceğini “müşteri odaklılık” ve “dijitalleşme” şekillendirecek

AvivaSA Emeklilik ve Hayat CEO’su Fırat Kuruca, sözlerinin devamında, “müşteri odaklı dijitalleşmenin” öneminin altını çizerek şunları söyledi: “Tıpta ve teknolojideki gelişmeler sayesinde insan ömrü uzuyor, yaşam kalitesi artıyor. Şu an Türkiye’de ortalama ömür 78 yıldır. İnsan ömrü uzadıkça ve yaşlandıkça sigorta ve emeklilik ürünlerinin gerekliliği daha da ortaya çıkıyor. 18 yaşından 90 yaşına kadar her insana dokunabileceğimiz ürünlerimiz var. Hiç bir ürün ya da hizmet bu kadar uzun soluklu değil. Tam bu noktada, “müşteri odaklılık” kavramı çok daha önem kazanıyor. Sektörümüzün geleceğini, müşteri odaklı bakış açısı ve dijitalleşme belirleyecek. Biz de bu çerçevede, AvivaSA olarak sunduğumuz dijital çözümlerle müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. “Teknolojik gelişmelere paralel olarak artan müşteri beklentilerine uygun ürün ve hizmetleri sunmak, ihtiyaç duydukları anda ve tercih ettikleri kanallardan müşterilerimizin yanında olabilmek için dijital dönüşüme ve teknolojiye yatırımlarımız devam edecek.” dedi.

2018 ve sonrasında da liderliğe devam

AvivaSA’nın bu yılki hedeflerine de değinen Kuruca, sözlerine şöyle tamamladı: “BES fon büyüklüğündeki liderliğimizi bu yıl da sürdürmeyi hedefliyoruz. Otomatik Katılımda da şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz başarımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz. Hayat sigortaları tarafında ise, bütün koruma branşlarında pazar payımızı artırma hedefimiz var. Özellikle hayat ürünlerinde, yenilikçi ve farklı yaklaşımımız ve müşteri ihtiyaçlarına uygun ürünlerle, serbest hayat ürünleri pazarında ciddi anlamda pazar payı kazanmayı hedefliyoruz.”

Avivasa Emeklilik AVISA Hisse Analiz ve Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ataşehir escortlara escortistanbul escortcasino siteleri mycbet.com en iyi casino siteleri