Orge Enerji hisse yorumu ve teknik analizi

Vakıf Yatırım, 2.Çeyrek Finansal Sonuç Beklentilerini bir rapor halinde paylaştı. Genel olarak bankacılık sektörünün mercek altına alındığı analizde otomotiv ve perakende sektörü hisselerine de yer verildi.

Kovid-19 salgınının olumsuz ekonomik etkilerinin en çok hissedildiği 2Ç20 dönemine ilişkin Borsa İstanbul şirketlerinin finansalları bu haftadan itibaren açıklanmaya başlayacak. Ay sonundaki Kurban Bayramı tatili öncesinde, şirket finansallarının 27 Temmuz haftasında yoğunluk kazanmasını bekliyoruz. 

Araştırma kapsamımızda yer alan finans dışı şirketlerden Arçelik ve TAV Havalimanları Holding bu hafta içerisinde finansallarını açıklarken, bankacılık sektöründe ilk sonuçları 28 Temmuz tarihinde Akbank’ın finansalları ile görmeye başlayacağız. Bankalar ve finans dışı şirketler için konsolide olmayan sonuçların son açıklama tarihi 10 Ağustos, konsolide finansallar için ise 19 Ağustos’tur. Bankaların net faiz gelirlerinde 1Ç’ye göre sınırlı yükseliş, komisyon gelirlerinde ise %21,9 düşüş öngörüyoruz 

Araştırma kapsamımızda bulunan bankaların 2Ç20 döneminde net karının, önceki çeyreğe göre %5,1, yıllık bazda ise %18,4 büyümesini bekliyoruz. Mevduat bankaları arasında, çeyreksel bazda net karını en çok artırmasını beklediğimiz bankanın, temettü gelirlerinin desteğiyle %15,9 net kar büyümesi öngördüğümüz Halk Bankası (Hedef Fiyat: 7,52 TL, KVÖ: Endekse Paralel Getiri, UVÖ: AL) olmasını bekliyoruz. 

Bu çeyrekte 400 mn TL serbest karşılık ayırmasını beklediğimiz Garanti Bankası’nın (Hedef Fiyat: 12,10 TL, KVÖ: Endeksin Üzerinde Getiri, UVÖ: AL) ise net karında çeyreksel %10,5 gerileme öngörüyoruz. 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir