© Reuters.


© Reuters.

Yazar: Peter Nurse   

Investing.com – Son kayıpların ardından ABD borsalarında ufak artışlar yaşadığı görülüyor. Kazanç dönemi devam ederken büyük ekonomi verileri yayınlanacak.

6 puan artarken 59 ve 29 puan yükseldi.

Perşembe günü %0,1 düşük kapanırken %0,2 ve %0,5 kaybetti. Nakit endeksleri son üç gündür düşük kapatıyor.

Kazanç dönemi Cuma günü devam ediyor. En büyük şirket raporu Honeywell International’ın (NYSE:) olacak. Dow’a yeni eklenen şirket, dört yıllık bir kâr serisini devam ettirmeyi hedefliyor.

Finans cephesinde ise Bank of New York Mellon (NYSE:), State Street (NYSE:) ve Citizens Financial (NYSE:) var. Bu şirketler, bankacılık sektörü için genel olarak iyi geçen bir çeyreği sürdürmek istiyor – en azından önceki çeyrekte görülen korku filmine kıyasla.

Pfizer (NYSE:) de gözleri üzerine çekecek. Şirket, Kasım ayının üçüncü haftasında bir güvenlik kilometre taşına ulaşılır ulaşılmaz, Covid-19 aşı adayı için ABD acil durum onayına başvuracağını söyledi.

Bugün yayınlanacak ekonomi verileri de bulunuyor. Özellikle Perşembe günü yayınlanan , iş piyasasının tekrar zayıfladığını gösterdikten sonra bu veriler yatırımcıların merceğinde olacak.

Eylül ayına ait için ekonomistlerin beklentisi, Ağustos ayındaki %0,6’lık artışa yakın bir şekilde %0,7’lik bir artış yönünde. Öte yandan Eylül ayı rakamları ile Ekim ayı Michigan Üniversitesi da yayınlanacak ekonomi verileri arasında.

Bu rakamlar ek mali teşvik ihtiyacına yine vurgu yapabilir. Bugün Meclis Başkanı Nancy Pelosi ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin tekrar konuşacak.

Perşembe günü Başkan Donald Trump, teklif edilen 1,8 trilyon dolardan daha büyük miktarda teklifi de kabul edeceğini söyledi ancak daha büyük miktardaki bir anlaşma, Cumhuriyetçilerin kontrol ettiği Senato’da Trump’ın kendi partisi içindeki üyelerin muhalefeti ile karşılaşabilir.

Covid-19 vaka artışı ile talebin durgunlaşacağına dair korkuların devam etmesiyle petrol fiyatları Cuma günü zayıfladı. OPEC uzmanları, gelecek yılın başında başlaması planlanan günde yaklaşık 2 milyon varillik üretim artışını erteleyeceğine dair işaret vermezken piyasaya daha çok arz sunulacağı da endişeler arasında.

ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi (EIA) Perşembe günü yayınlanan raporunda, 9 Ekim haftası için ham petrol arzında düşüş yaşandığını söyledi. Ancak bu, karamsarlığı yatıştırmaya yetmedi.

vadeli işlemleri %1,1 düşüşle 40,52 dolar olurken %1,2 azalışla 42,66 dolardan işlem gördü.

Öte yandan %0,2 artarak 1.912,70 dolar olurken ikilisi %0,1 artışla 1,1721’den işlem gördü.

Feragat: Fusion Media would like to remind you that the data contained in this website is not necessarily real-time nor accurate. All CFDs (stocks, indexes, futures) and Forex prices are not provided by exchanges but rather by market makers, and so prices may not be accurate and may differ from the actual market price, meaning prices are indicative and not appropriate for trading purposes. Therefore Fusion Media doesn`t bear any responsibility for any trading losses you might incur as a result of using this data.

Fusion Media or anyone involved with Fusion Media will not accept any liability for loss or damage as a result of reliance on the information including data, quotes, charts and buy/sell signals contained within this website. Please be fully informed regarding the risks and costs associated with trading the financial markets, it is one of the riskiest investment forms possible.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir