Hissede yüzde 36'lık kazanç potansiyeli

Yatırım Finansman bugün yayınladığı hisse senedi piyasası strateji raporunda BIST 100 için hedefini yukarı yönlü revize etti. Aracı kurum ayrıca 7 hisse için de hedef fiyatını açıkladı.

Toplam değerlemeler üzerinden yapılan değerlendirmede, bankalar için hedef fiyatların yüzde 34 yükseliş potansiyeline işaret ettiğini belirten Yatırım Finansman, banka dışı şirketler için hedef fiyatların ise yüzde 17 artışa işaret ettiğine dikkat çekti.

Yatırım Finansman model portföyünde, Mavi Giyim, Alarko Holding, Migros, Eregli Demir Celik, Garanti Bankası, Ülker, Koza Altın İşletmeleri, Türk Telekom, Tekfen Holding ile Yapı ve Kredi Bankası’na yer verdi. 

Strateji raporunda Özak GYO için tavsiyesini ‘endekse paralel getiri’den ‘endeks üstü getiri’ye çıkaran Yatırım Finansman, Pegasus ve THY için tavsiyelerini ise ‘endekse paralel getiri’den ‘endeksin altında getiri’ye indirdi. 

Arçelik için tavsiyesini ‘endeks üstü getiri’den ‘endekse paralel getiri’ye düşüren Yatırım Finansman, Bizim Toptan için da tavsiyesini ‘endeks üstü getiri’den ‘endeks altı getiri’ye çekti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir